Xiaomi Ekran Yansıtma Sorunu [ÇÖZÜLDÜ] 2023

İçindekiler

Xiaomi Ekran Yansıtma Sorunu

Xiaomi Ekran Yansıtma Sorunu           çeşitli nedenlerden dolayı oluşabilir. Cihazın herhangi bir yerden darbe alması, yansıtma işleminin yanlış şekilde yapılması gibi nedenlerden kaynaklanabilir.

Yansıtma işlemi xiaomi telefon ile televizyonun bağlaması ile ortaya çıkar. Telefon televizyona istenilen görüntüyü yansıtır. Telefon ekranlarını televizyona  yansıtmak oldukça kolaydır. Ayrıca bu ekran yansıtma özelliği her televizyon için geçerlidir. Burada televizyonun markası önemli değildir.

Xiaomi ekran yansıtma nasıl yapılır hakkındaki işlemlerin ilgili adımları aşağıda sırasıyla maddelidir.

  • Xiaomi telefonu televizyona bağlamak için telefonun bildirim panelindeki yansıt seçeneğini aktifleştirmek gerekir.
  • Yine eş zamanlı televizyonda da bağlantı seçeneklerini aktifleştirmek gerekir.
  • İki cihaz arasında bağlantı alışverişini tamamladıktan sonra telefonda olan bütün görüntüler televizyondan izlenebilir.

Böylece xiaomi ekran yansıtma işlemi bitmiş olur. Bu işlem ile rahat şekilde büyük ekranda film izleme olanağı sağlanmış olur.

 Xiaomi Ekran Yansıtma Sorunu
Xiaomi Ekran Yansıtma Sorunu

Ekran Yansıtma Özelliği Nasıl Açılır?

Ekran yansıtma özelliği nasıl açılır sorusuna en uygun cevap şu şekilde verilebilir. Wi-Fi ile bağlı olan televizyona  telefonun görüntülerini yansıtmak mümkündür.

Üç adımda ekran yansıtma nasıl yapılır sorusunun cevabı aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir.

  • Telefonun ayarlar kısmından bağlı cihazlar bölümüne ulaşmak gerekir.
  • Ardından yayınla seçeneğine dokunarak cihazın tarama yapma işlemini aktif etmek gerekir.
  • Karşılaşılan listede istenilen cihaz adına dokunup yansıtma işlemini tamamlamak mümkündür.

[geo_alert style=”1″ color=”primary” ]Xiaomi ahizenizden ses gelmiyor mu? Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. [/geo_alert]

Xiaomi ekran yansıtma özelliği sayesinde televizyona yansıtmak yapılarak keyif verici dakikalar geçirmek mümkündür. Bazı zamanlarda telefondaki ekranlar televizyona yansıtma yapamamaktadır. Bu sorun için çözüm aşağıdaki başlıktadır.

Xiaomi Ekran Yansıtma TV

Xiaomi Ekran Yansıtma TV ile telefonun birbirine bağlanması ile yapılır. Fakat bazı durumlarda bağlanma hatası olur. Bu hata televizyondan yada telefondan kaynaklı olabilir.

Xiaomi markasının her bir televizyona yansıt seçeneğini aktive ettiğini söylemek mümkündür. Bu işlemde var olan hata oranı genellikle TV’ ye bağlıdır.  Ekran yansıtma sorunu için ilk olarak yapılacak adım bağlantı aktifleştirme adımların sıra ile kontrol etmektir. Bu yöntem sayesinde hangi adımda sorun olduğu daha kolay anlaşılır.

Xiaomi TV yansıtma işlemi sorununu çözmek için ilgili adımlar sırasıyla aşağıda maddeler halinde incelenmiştir.

  • Telefondan ayarlar kısmına giriş yapmak gerekir.
  • Daha sonra telefon hakkında kısmına giriş yapmak gerekir.
  • Ardından giriş geliştirici seçeneklerinden kablosuz ekran sertifikası açmak gerekir.
  • Bağlantı paylaşımına tıkladıktan sonra bağlanılacak televizyonun ismini seçerek işlem sonlandırılır.

Xiaomi redmi telefon yansıtma sorunun çözümü bu kadar kolaydır. Bağlantı sorunu yada yansıtma sorunu nasıl yapılır sorularının cevapları yukarıdadır. Eğer hala devam eden bir redmi ekran yansıtma sorunu varsa yetkili birimi aramak gerekir.

Telefonlardaki ekranlar hala televizyona aktarılmıyorsa ekran sorunu telefondan kaynaklı olabilir.

Xiaomi Yansıt Nedir?

Xiaomi yansıt nedir sorusunun kısa cevabı xiaomi ekran yansıtma özelliğine sahip bir telefon demektir. Bu marka telefonun herhangi bir televizyona bağlanıp mevcut ekranını yansıtması mümkündür.

Xiaomi mi box telefon bu markanın en kaliteli telefonudur. Xiaomi mi box ekran yansıtma özelliği ile televizyondan bir şey izlemem mümkündür.

Bu işlem için ilk önce televizyon bağlantı paylaşımı açılıp daha sonra telefondaki ekran yansıtma özelliği aktive edilir.

 

3 thoughts on “Xiaomi Ekran Yansıtma Sorunu [ÇÖZÜLDÜ] 2023”

Leave a Comment